Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy doczekała się boiska wielofunkcyjnego. 15 października br. nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu.

- Boisko sportowe wpisało się idealnie w przestrzeń przy szkole. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Pani Senator Alicji Zając za osobiste zaangażowanie w powstanie obiektu. Bez wsparcia Pani Senator w Ministerstwie Sportu nie byłoby możliwe otrzymanie dofinansowania do budowy. Podziękowania również składam Panu Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciechowi Zającowi, bo dzięki jego pomocy i spotkaniom razem z Panią Minister udało się dopiąć całe przedsięwzięcie. (…) Dziękuję wszystkim za przybycie i za to, że możemy się wspólnie cieszyć z dzisiejszego dnia. Mam nadzieję, że obiekt będzie dobrze służył młodzieży i będą rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale również fizycznie, bo ten rozwój jest bardzo potrzebny. – powiedział Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś.

- (…) My pedagodzy w sporcie i obiektach sportowych dostrzegamy ważne znaczenie. Otóż jest to piękny sposób na wychowanie młodego pokolenia, bo uczy postępowania zgodnie z zasadami i wzajemnego szacunku, a przede wszystkim tego, że ten kto wygrywa ma bodziec, żeby mocniej pracować, a ten który przegrywał nabiera sił do dodatkowej pracy. (…) – powiedział Antoni Wydro - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy.

Pięknego obiektu sportowego pogratulowała Osobnicy Senator Alicja Zając oraz Wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz. Okolicznościowy list do uczestników spotkania wystosował Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Proboszcz parafii Krzysztof Szopa poświęcił obiekt, uczniowie szkoły rozegrali kilka pokazowych meczów.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Senator Alicja Zając, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, Wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Jasło Józef Dziedzic, Radni Rady Gminy Jasło Wincenty Ochwat, Krzysztof Brągiel oraz Bronisław Olbrych, Marta Grzyb – asystentka Europosła Bogdana Rzońcy, Zastępca Wójta Gminy Jasło Henryk Motkowicz, Sekretarz Gminy Jasło Małgorzata Dubiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Elżbieta Ochwat, Proboszcz parafii Osobnica ks. dziekan Krzysztof Szopa, Wikary parafii Osobnica ks. Przemysław Dudek, Sołtys wsi Jerzy Przybyła, Stanisław Majewski, Wieloletni Dyrektor SP nr 1 Zofia Lazar, Projektant obiektu sportowego Adam Przewoźnik, Inspektor nadzoru Jacek Macek, Wykonawca boiska Damian Strugała, reprezentanci Szkoły, Rady Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej i Klubu Sportowego oraz pracownicy Urzędu Gminy Jasło.

Boisko posiada nawierzchnię poliuretanową, wykonany został system odwadniający. Obiekt oświetlono, ogrodzono oraz wyposażono. Przystosowany jest do gry w piłkę ręczną, mini-piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa. Pełna kwota realizacji budowy boiska wielofunkcyjnego wynosi 721 486,42 zł. Na ten cel otrzymano dofinansowanie ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 345 308,00 zł.

Obiekt sportowy będzie służył nie tylko uczniom szkoły, ale także lokalnej społeczności.