W listopadzie będzie realizowany odbiór odpadów wielkogabarytowych.
  • 8 listopada: Osobnica, Brzyście,
  • 9 listopada: Trzcinica, Jareniówka, Opacie, Wolica, Żółków, Łaski, Sobniów, Niegłowice,
  • 14 listopada: Bierówka, Szebnie, Zimna Woda, Niepla, Chrząstówka,
  • 28 listopada: Warzyce, Kowalowy, Gorajowice.

Odpady należy wystawić w miejscu dotychczasowego odbioru odpadów komunalnych i ustawić w sposób, który nie powoduje utrudnień w ruchu drogowym oraz uciążliwości dla sąsiednich nieruchomości i osób trzecich.

Do wielkogabarytów zaliczamy:
  • Meble tj. łóżka, stoły, regały, fotele, szafy, materace, meble ogrodowe, dywany, wykładziny itp.
  • Zużyte urządzenia domowe i sanitarne tj. zlewy, muszle klozetowe, wanny itp.
  • Zużyty sprzęt AGD i RTV tj. lodówki, pralki, telewizory, monitory, radia, kuchenki gazowe itp.

UWAGA !!! W dniu odbioru odpadów wielkogabarytowych nie będą odbierane odpady tj. opony, odpady remontowo-budowlane (styropian, wełna mineralna, gruz, okna, drzwi itp.), worki po nawozach, opakowania po chemikaliach, olejach czy truciznach, papa, eternit, akumulatory, odpady niebezpieczne itp.