Wysoki kontrast

Na podstawie art. 32 ust. 6 i art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe obowiązkiem gminy jest zapewnienie:
  1. niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim oraz dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym na podstawie art. 31 ust. 2 bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.
  2. uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 127, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 21. rok życia;
  3. dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 36 ust. 17, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą:
    1. 24. rok życia - w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna,
    2. 25. rok życia - w przypadku uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych;

Terminy składania wniosków


Dowóz zbiorowy uczniów niepełnosprawnych

Wniosek z załącznikami na nowy rok szkolny należy złożyć do 15 lipca 2022 r. w Urzędzie Gminy Jasło w pokoju 312, w uzasadnionych przypadkach w trakcie roku szkolnego.


Dowóz indywidualny uczniów niepełnosprawnych

Wniosek z załącznikami na nowy rok szkolny należy złożyć do 12 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Jasło, w pokoju 312, w uzasadnionych przypadkach w trakcie roku szkolnego.

Wymagane załączniki do wniosku
  1. kopia aktualnego orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego
  2. aktualne orzeczenie o niepełnosprawności – do wglądu
  3. skierowanie dziecka do kształcenia specjalnego w danej placówce (dotyczy tylko szkół lub ośrodków specjalnych)
  4. zaświadczenie potwierdzenia przyjęcia dziecka do przedszkola/szkoły/ośrodka lub zaświadczenie potwierdzające kontynuacje nauki przez dziecko w przedszkolu/szkole/ośrodku
  5. kserokopia dowodu rejestracyjnego*
  6. kserokopia polisy ubezpieczeniowej samochodu*
  7. kserokopia uprawnienia do kierowania pojazdem*
*dotyczy dowozu prywatnym samochodem
 
Do pobrania:
  • Wniosek dowożenia uczniów niepełnosprawnych (transport zbiorowy): pobierz
  • Wniosek zwrotu kosztów dowożenia uczniów niepełnosprawnych (transport indywidualny): pobierz


 
Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!