Punkt Informacyjno-Konsultacyjny ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Jasło prowadzi działalność skierowaną szczególnie do osób:
  • będących w kryzysie,
  • uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających,
  • członków rodzin osób uzależnionych,
  • doświadczających przemocy w rodzinie.

Punkt funkcjonuje przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle (ul. Słowackiego 4, 38-200 Jasło) we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle.

Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz psycholog udzielają bezpłatnych porad, po uprzednim zarejestrowaniu się w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Jasło i umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem telefonu 13 443 66 41 lub osobiście.

Pracownicy socjalni udzielają konsultacji w godzinach pracy Urzędu.

Zakres pomocy i wsparcia Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego

Do zadań Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie należy w szczególności:
  1. Prowadzenie działalności informacyjno-konsultacyjnej;
  2. Udzielanie poradnictwa psychoterapeutycznego, prawnego i socjalnego dla osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie, osób dotkniętych problemem uzależnień;
  3. Poradnictwo z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i uzależnień;
  4. Interweniowanie w odpowiednich instytucjach;
  5. Udostępnianie bazy danych o instytucjach i formach pomocy;
  6. Organizowanie kampanii społecznych, współdziałanie z innymi podmiotami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Specjaliści

Dyżury specjalistów w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Jasło:

• Marzena Lechwar - psycholog

Obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie terminu telefonicznie lub osobiście.

• Katarzyna Palider - specjalista pracy socjalnej

Poniedziałek, wtorek, czwartek: 7.30-15.30