Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie działający przy Gminnym Ośrodku Kultury  w Jaśle z/s w Brzyściu obchodził 10-lecie istnienia. Jubileuszowy występ odbył się 25 września br. w Jasielskim Domu Kultury. Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie oraz Mali Jaślanie zaprezentowali w swoich układach folklor Pogórza oraz Lachów Sądeckich w nowo zakupionych strojach. Do śpiewu i tańca przygrywała kapela Opatkowice oraz kapela Lachy. Mali Jaślanie pierwszy raz zaprezentowali się na tak oficjalnej scenie.

Wspólne świętowanie swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Zastępca Wójta Gminy Jasło Henryk Motkowicz, Przewodniczący Rady Gminy Jasło Józef Dziedzic, Wiceburmistrz Miasta Jasło Elwira Musiałowicz-Czech, delegacja z Gminy Szemud, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu Joanna Duć-Acela, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach Stanisława Ablewicz oraz Paweł Dąbrowski z Zespołu Pieśni i Tańca Wierzchosławice.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Jasło oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu. Serdeczne podziękowania Zespołu Jaślanie dla współorganizatora wydarzenia - Jasielskiego Domu Kultury, partnerów - Miasta Jasła oraz Muzeum Regionalnego w Jaśle, jak również dla Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.