W ostatnich dniach, w wielu miejscach w kraju i za granicą odbyła się 10. edycja akcji NARODOWE CZYTANIE. Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i wszystkie jej FILIE przyłączyły się do tej prezydenckiej inicjatywy. W słoneczne piątkowe popołudnie, 3 września w FILII GBP w Trzcinicy odbyło się jubileuszowe Narodowe Czytanie, w którym udział wzięli uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

Fragmenty tegorocznej lektury "Moralność pani Dulskiej" G. Zapolskiej, z podziałem na role, przeczytały uczennice kl. 7. Nie zabrakło też odczytania okolicznościowego listu Prezydenta RP., krótkiej prezentacji treści utworu, ciekawostek literackich i quizu, który przybliżył młodzieży zapomniane zwroty i słowa, których nie brak w dramacie.

Zgromadzeni mogli też opieczętować własne egzemplarze lektury okolicznościowym stemplem, a także otrzymać pamiątkową zakładkę i kotylion.

Dziękujemy wszystkim za chwilę refleksji, wsłuchania się w klasykę literatury polskiej i radości ze wspólnego czytania.

FGBP w Trzcinicy