Dożynki to Święto Ludowe o wieloletniej tradycji, które jest podziękowaniem dla rolników za włożony trud oraz pracę. Gminne Święto Plonów odbyło się 15 sierpnia w Bierówce. Państwo Katarzyna i Piotr Gajda pełnili tegoroczną funkcję Starostów. Dziękczynną Mszę Świętą odprawiono w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bierówce. Ksiądz Mieczysław Piróg  - proboszcz parafii w Warzycach odprawił liturgię oraz wygłosił Słowo Boże. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła grupa Mali Jaślanie wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Jaślanie. Korowód dożynkowy przy przygrywce kapeli „Trzcinicoki” udał się na plac przy Domu Ludowym, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.

- Spotykamy się dzisiaj w gościnnej Bierówce, miejscowości pięknie przystrojonej, gdzie dobrze się żyje i mieszka. Na wstępie chciałbym podziękować Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Józefowi Dziedzicowi, Pani Sołtys Klaudii Hołowickiej oraz Pani Danucie Oszajcy – przewodniczącej KGW z Bierówki za wspaniałą gościnę, ciepłe przyjęcie i możliwość świętowania tradycji dożynkowych. Dziękuję również grupie młodzieży z Bierówki, która przystroiła bierowską świątynię i trasę przejścia na plac dożynkowy. Do Bierówki przyjechało dziś wielu gości, delegacji wieńcowych z sołectw Gminy Jasło. Dziękujemy Panu Bogu za dobre zbiory, za udane żniwa, nawet gdy są trudne, nawet gdy zbieranie zbóż jest nieco utrudnione ze względu na warunku atmosferyczne. Za kilka chwil odbiorę z rąk Starostów dzisiejszych dożynek, pachnący wspaniały bochen chleba, symbol zbioru tegorocznego ziarna. Trzymając w ręku ten bochen chcę w imieniu całej społeczności Gminy Jasło powiedzieć obecnym tutaj rolnikom DZIĘKUJEMY! – oznajmił wójt Wojciech Piękoś.

Zgodnie z tradycją starostowie dożynkowi przekazali chleb na ręce Wójta Gminy Jasło, który podzielił się nim z uczestnikami dożynek.

20 delegacji dożynkowych reprezentowało miejscowości gminy dumnie eksponując piękne wieńce, a były to: OSP Gorajowice, Stowarzyszenie Gorajowice, Rada Sołecka i KGW Brzyście, Rada Sołecka wraz z sołtysem Łaski-Sobniów, Rada Sołecka Bierówka, Dzieci z Bierówki, Rada Sołecka z Niepli, Dom Pomocy z Osobnicy, ZPiT Jaślanie, KGW Szebnie, Rada Sołecka Warzyce, Rada Sołecka Zimna Woda, KGW Wolica, Rada Sołecka Chrząstówka, KGW Żółków, KGW Niegłowice, KGW Osobnica, KG Sobniowianki, KGW Kowalowy, Sołectwo Jareniówka.

Uczestników biesiady swoją obecnością zaszczyli: senator Alicja Zając, wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz, ks. Henryk Maguda, ks. Piotr Nowakiewicz, ks. Tomasz Wodzień, radni Rady Gminy Jasło, sołtysi oraz goście z Rumunii - Dyrektor Muzeum Miasta Ardud Stefan Berci wraz z rodziną.

Tegoroczny obrzęd dożynkowy zaprezentowała kapela ludowa „Trzcinicoki”. Na scenie zagościł również Zespół Pieśni i Tańca „Jaślanie” oraz kapela podwórkowa „Tanie Dranie” z Jedlicza. Wieczorową porą grał zespół muzyczny „RAFA”, przy którym uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

Gmina Jasło zaangażowała się w akcję #SZCZEPIMYSIĘ. Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przeciwko COVID-19. Mieszkańcy, którzy nie dokonali samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym mieli okazję dokonać tego z pomocą rachmistrza. Otwarty był również mobilny punkt programu „Czyste powietrze”, gdzie można było zasięgnąć informacji na temat wsparcia oraz złożyć wniosek.

Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział oraz sponsorom tegorocznego wydarzenia w szczególności: SZER–BUD (Usługi Remontowo Budowlane) Bierówka Piotr Szerląg, Usługi Instalacyjne – Bierówka Sławomir Dziedzic, Firma Ogrodzeniowa – Bierówka Mariusz Szeląg, Sprzedaż Towarów i Usług Instalacyjnych Bierówka Piotr Dziedzic, Piekarnia – Jan Wątroba – Barbara Wątroba,  Woda Iwoniczanka, Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Lubla – Anna i Marcin Dunaj, Hurtownia Artykułów Spożywczych Golden Fruit Jasło.