W konkursie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle udział wzięły dzieci i młodzież z piętnastu miejscowości Gminy Jasło. Zadaniem uczestników kulinarnych potyczek było przygotowanie czterech muffinek w różnych smakach. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16.07.2021 r. w Świetlicy GOK w Żólkowie.

Komisja Konkursowa w składzie: Jolanta Pawluś, Agnieszka Kołodziej i Irena Gorczyca miała do oceny i degustacji ok. 200 muffinek, z czego wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych I (0-10 lat) i II (11-16lat).

Wybór był bardzo trudny ponieważ wszystkie „prace konkursowe” były bardzo smaczne, starannie wykonane oraz pięknie ozdobione. Jury oceniało przede wszystkim: smak i konsystencję, estetykę wykonania i dekoracji oraz oryginalność pracy. Po długich naradach i burzliwych dyskusjach wyłoniono zwycięzców i przyznano nagrody dla trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych:
Zwycięzcami konkursu „WESOŁE MUFFINKI” zostali:
I kategoria (0-10 lat):
  • I miejsce: Szymon Ręczkowicz lat 10 z Gorajowic
  • II miejsce: Luiza Ulaszek lat 9 z Niegłowic
  • III miejsce: Kinga Kras lat 9 z Jareniówki

II kategoria wiekowa (11-16lat):
  • I miejsce: Emilia Bratek lat 14 z Żółkowa
  • II miejsce: Emilia Broda lat 11 z Trzcinicy
  • III miejsce: Katarzyna Gustek lat 14 z Opacia
Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie i dostarczenie prac konkursowych. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle.

Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle