Kazimierz Janiga -  człowiek, który zaangażował się w życie wsi Osobnica. Funkcję Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej pełnił przez 47 lat. Obecnie został mianowany prezesem honorowym OSP. W ciągu swojej kadencji zaangażował się w życie strażackie m.in. poprzez pozyskiwanie sprzętu oraz włączenie jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w 1997 r. Uhonorowany odznaką „Strażak wzorowy”, medalem brązowym, srebrnym i złotym za zasługi dla pożarnictwa oraz medalem honorowym im. Bolesława Chomicza. Od 1970 r. do 2007 r. sprawował funkcje sołtysa wsi Osobnica, w latach 80-tych był radnym województwa krośnieńskiego, a 90-tych radnym gminy Jasło przez 2 kadencje.

Konfrateria Mazowiecka Odznaki Św. Floriana Mazovia uhonorowała za wybitne zasługi druha Kazimierza Janige komandorią I klasy z gwiazdą. Odznaczenie wręczył druh Jerzy Urbanik z Trzcinicy.

Życzenia długich lat życia w zdrowiu i pomyślności, a także opieki św. Floriana złożył Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z druhami, przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz członkowie OSP Osobnica.