Uczniowie i nauczyciele z ośmiu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jasło kończą wyjątkowy rok szkolny 2020/2021. Upragnione wakacje rozpocznie 826 uczniów, z czego 85 osób to absolwenci klas ósmych, którzy przystąpili niedawno do egzaminu ósmoklasisty i od dnia 1 września br. rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.

Kończący się rok szkolny nie był łatwy zarówno dla nauczycieli, rodziców, jak również dla uczniów, którzy musieli wykazać się jeszcze większą samodyscypliną niż dotychczas. Przez większość kończącego się roku szkolnego nauka odbywała się z sposób zdalny, przy wykorzystaniu technik komunikowania się na odległość. Dzięki zrealizowanym programom unijnym placówki oświatowe doposażone zostały w nowoczesny sprzęt informatyczny, niezawodne sieci komputerowe, a także liczne pomoce dydaktyczne. Działania te znacznie ułatwiły nauczycielom i uczniom realizację kształcenia w formie e-lekcji.

Wójt Gminy Jasło na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 nagrodził uczniów z każdej klasy, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Nagrody przyznał również dwóm uczniom, którzy zostali finalistami konkursu organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, a także uczniom wykazującym się znaczącymi osiągnięciami artystycznymi oraz osiągnięciami w sporcie w każdej ze szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło.

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy osiągniętych wyników pracy, życząc niezapomnianych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Niech te dwa miesiące dostarczą Wam samych pozytywnych wrażeń i będą czasem zasłużonego odpoczynku.