Po raz drugi odbyły się Gminne Sobótki w Warzycach. Imprezę zorganizowano we współpracy Rady Sołeckiej z Kołem Gospodyń Wiejskich pod patronatem Wójta Gminy Jasło i przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu.

Stoiska kulinarne przy Domu Ludowym w Warzycach uginały się od smakołyków przygotowanych przez Warzyckie Koło Gospodyń Wiejskich, nie brakło kiełbasek, krupnioków i ciast. Hitem okazały się zapiekanki przygotowane przez Panie z KGW oraz wojskowa grochówka gotowana w kotle przez kucharza.

Podczas imprezy zorganizowany został mały kurs wicia wianków, który zakończył się konkursem na najpiękniejszy wianek sobótkowej nocy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami.

W świetle dużego ogniska rozpalonego na środku placu, uczestnicy imprezy mogli biesiadować oraz tańczyć przy dźwiękach muzyki przygotowanej przez DJ-a. Ludzie bawili się praktycznie do wschodu słońca.

Edward Owsiak – Sołtys Wsi Warzyce, tak podsumował to spotkanie:
Warzyckie Sobótki drugi raz okazały się wspaniałym pomysłem i bardzo udaną inicjatywą. Nie brakowało chętnych do zabawy i integracji, mimo na początku kilku kropel deszczu oraz konkurencji w postaci  meczu Polskiej Reprezentacji. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dołożyli choć jedną cegiełkę do przygotowania tej wspaniałej imprezy. Nie sposób przy tej okazji wymienić wszystkich osób, bo było ich tak wiele. Warto tutaj wspomnieć o Wójcie Gminy Jasło Panu Wojciechu Piękosiu, który objął Patronatem Warzyckie Sobótki. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury udało się zorganizować tą imprezę z większym rozmachem. Jednak największe podziękowania należą się zaangażowanym osobom z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich, które poświęciły naprawdę sporo swojego czasu by to wszystko przygotować. Za całą pomoc i dobre serce jeszcze raz pragnę wszystkim podziękować.
Źródło: warzyce.pl