Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wzięła udział w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady. Jeżycjadą – nazwano cykl powieści dla młodzieży składający się z  23 tomów autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Nazwa cyklu pochodzi od jednej z poznańskich dzielnic - Jeżyce. Opowiada o losach rodziny Borejków mieszkającej przy ulicy Roosevelta 5.

Jedną z książek wchodzącą w skład cyklu jest "Kwiat kalafiora". Główną bohaterką książki jest Gabrysia Borejko, której całe życie przewraca się do góry nogami, kiedy jej mama trafia do szpitala. Gabrysia przejmuje obowiązki domowe, choć nie jest to łatwe, bo ani młodsze siostry, ani tata za bardzo jej nie pomagają...

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów pod linkiem.

Po wysłuchaniu wszystkich fragmentów zapraszamy do wzięcia udziału w quizie: "Kalafior i Jeżyce".

1. Zagraj z wirtualnymi graczami: link

2. Zagraj w gronie znajomych: link
Wybierz opcję (clasic lub team mode) i zagraj!
Powodzenia!

GBP w Jaśle z/s w Szebniach