Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła nabór zgłoszeń do „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP”.

Celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach społecznym, kulturalnym i edukacyjnym oraz prezentacja i promocja aktywności KGW w zakresie:
  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
  • wojewódzkiego
  • ogólnopolskiego

Uczestnikami Konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o którym mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.). Warunkiem udziału w Konkursie jest min. 2-letnia (na dzień zgłoszenia), udokumentowana działalność, obejmująca okres funkcjonowania Koła przed datą jego rejestracji w Krajowym Rejestrze KGW prowadzonym przez ARiMR.

Zgłoszenie do Konkursu wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać w terminie od 2 marca 2021 r. do 23 marca 2021 r. wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: konkurs.KGW@prezydent.pl

Zgłoszenie musi zawierać:
  • poprawnie wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową,
  • potwierdzenie wpisu Koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich,
  • krótki amatorski materiał audiowizualny (film) przygotowany i nagrany przez Koło, za pomocą którego przedstawi ono w dowolny sposób swoją działalność.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurskgw

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: konkurs.KGW@prezydent.pl

Termin ogłoszenia wyników etapu wojewódzkiego Konkursu planowany jest na maj 2021 r. poprzez opublikowanie ich na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Do pobrania:
  • Regulamin "Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP": pobierz
  • Załącznik nr 1 do Regulaminu „Karta zgłoszeniowa uczestnictwa w Konkursie”: pobierz