W związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami związanymi z panującą sytuacją epidemiologiczną, 26 października br. wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Jasło rozpoczęły naukę zdalną w klasach IV-VIII.

Placówki szkolne są dobrze przygotowane do realizacji tej formy nauczania. W ostatnich miesiącach szkoły zostały doposażone w kilkadziesiąt dodatkowych laptopów, które mogą być wypożyczane dla uczniów, którzy ze względu na brak tego typu sprzętu nie mogliby brać udziału w lekcjach prowadzonych w systemie zdalnym.

Nauczanie w klasach I-III i w oddziałach przedszkolnych realizowane jest bez zmian. O ewentualnej zmianie formy nauczania w tych klasach, spowodowanej pojawiającymi się przypadkami zachorowań, dyrektorzy szkół będą na bieżąco informować uczniów i ich rodziców.
Miniaturka autorstwa  Steven Weirather z Pixabay