Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach już na finiszu zadania „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku zabytkowej plebanii dla Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy”. Odbyły się komisyjne odbiory prac budowlanych związanych z modernizacją zabytkowej plebanii i jej obejścia. Prace modernizacyjne rozpoczęły się 06 listopada 2019 roku, a zakończyły 31 lipca 2020 roku. Już od września b.r. czytelnicy oraz użytkownicy trzcinickiej biblioteki będą mogli cieszyć się pięknym nowoczesnym obiektem w pełni wyposażonym.

W zmodernizowanym budynku trzcinickiej Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s Szebniach oprócz biblioteki, znajduje się również oddział dla dzieci, pracownia internetowa, sala konferencyjna oraz Centrum Informacji Lokalnej i Turystycznej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach składa serdeczne podziękowania Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektorowi Instytutu Książki w Krakowie, wójtowi gminy Jasło i jego zastępcy, wykonawcy prac budowlanych firmie Usługi Remontowo-Budowlane ENERGODOM w Jaśle oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w proces powstania i przygotowania projektu, realizacji wraz z jego rozliczeniem i oddaniem dla użytku.

Wartość całej inwestycji to kwota 839 145,00 zł, z czego 552 108,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 287 037,00 zł  finansowy wkład własny.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach