Gmina Jasło otrzymała 100 tysięcy złotych od Rady Miasta Warszawy na pomoc dla miejscowości, które ucierpiały w wyniku powodzi w dniu 27 czerwca br. Za przyjęciem uchwały głosowało 55 radnych, jedna osoba była przeciw, dwoje radnych wstrzymało się od głosu. Wnioskodawcą projektu był wiceprzewodniczący rady Dariusz Figura z PiS.

Jak podaje portal samorządowy wiceprzewodniczący przypomniał podczas sesji, że rada Warszawy ma dobrą tradycję pomagania gminom, które - z przyczyn losowych - znalazły się w kłopotach.
- Z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia w gminie wiejskiej Jasło, gdzie wiele miejscowości, w szczególności miejscowość Trzcinica, uległa bardzo dużym zniszczeniom z powodu podtopień i powodzi – mówił Dariusz Figura.

- W rozmowie telefonicznej podziękowałem panu przewodniczącemu Dariuszowi Figurze za zainicjowanie uchwały. Zaprosiłem go do odwiedzenia Jasła i naszej gminy. Jak się okazało pan przewodniczący jest przewodnikiem beskidzkim i często bywa w naszej części kraju – powiedział Wojciech Piękoś wójt gminy Jasło.

Uchwała została podjęta w dniu 2 lipca 2020 r.