16 czerwca, 109 uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jasło rozpocznie egzamin ósmoklasisty. Największa 22 osobowa grupa przystąpi do tego egzaminu w Szkole Podstawowej Nr 1 w Osobnicy. W pozostałych szkołach testy egzaminacyjne rozwiązywać będzie następująca liczba uczniów:
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Osobnicy    7
Szkoła Podstawowa w Jareniówce        12
Szkoła Podstawowa w Niepli                   12
Szkoła Podstawowa w Opaciu                 9
Szkoła Podstawowa w Szebniach           15
Szkoła Podstawowa w Trzcinicy              14
Szkoła Podstawowa w Warzycach          18

Egzamin ósmoklasisty kończący etap nauczania w szkole podstawowej. Jest to egzamin zewnętrzny w całości przygotowywany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wszyscy uczniowie w kraju rozwiązują te same zadania testowe. Całość egzaminu składa się z trzech części. We wtorek uczniowie napiszą test z języka polskiego, w środę zmierzą się z zadaniami z matematyki, a w czwartek zdawać będą test z języka angielskiego.

Wszystkim zdającym życzymy sukcesu i wyników podobnych do tych, które rok temu uzyskali ich starsi koledzy plasując się na jednym z najwyższych miejsc w województwie podkarpackim.

Powodzenia!