Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do uhonorowania dyrektorów placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Jasło. Wójt Wojciech Piękoś na ich ręce przekazał słowa podziękowania oraz wyrazy szacunku za pracę i trud wszystkich osób pracujących na rzecz rozwoju gminnej edukacji, którzy każdego dnia wkładają w wychowanie i nauczanie dzieci oraz młodzieży.

- (...) Z okazji Dnia Nauczyciela chciałbym życzyć przede wszystkim satysfakcji z pracy, bo to jest najważniejsze. Każdy z nas chodzi do pracy, aby robić coś, co jest w jakiś sposób docenianie przez otoczenie zewnętrzne i właśnie Państwa działalność w szkole tak wygląda (...) – powiedział Wójt Gminy Jasło.

Nagrodę otrzymało 8 dyrektorów ze szkół prowadzonych przez Gminę Jasło. Słowa podziękowania oraz uhonorowanie złożono również siostrze Józefie Polek – Dyrektorowi Ochronki Zgromadzenia Sióstr BDNP, która nadzoruje działanie niepublicznego przedszkola w Szebniach.

Uroczystość wręczenie nagród odbyła się w Urzędzie Gminy Jasło.