Dla 148 uczniów ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jasło rozpoczął się egzamin ósmoklasisty, w tym dla 3 uczniów z Ukrainy. Największa 38-osobowa grupa przystąpiła do tego egzaminu w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy. W pozostałych szkołach testy egzaminacyjne rozwiązuje następująca liczba uczniów:
  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jareniówce - 6
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niepli - 7
  • Szkoła podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu - 13
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wincentego Witosa w Osobnicy - 17
  • Szkoła Podstawowa im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach - 28
  • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Trzcinicy - 18
  • Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi w Warzycach - 18

Egzamin ósmoklasisty kończy etap nauczania w szkole podstawowej. Jest to egzamin zewnętrzny w całości przygotowywany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wszyscy uczniowie w kraju rozwiązują te same zadania testowe. Całość egzaminu składa się z trzech części. Egzamin rozpoczyna się testem z języka polskiego, w środę uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki, a w czwartek zdawać będą test z języka angielskiego.

Wszystkim zdającym życzymy sukcesu i wyników podobnych do tych, które rok temu uzyskali ich starsi koledzy, plasując się na jednym z najwyższych miejsc spośród wszystkich gmin z terenu Powiatu Jasielskiego.

Życzymy powodzenia!