Radni Rady Gminy Jasło podjęli uchwałę budżetową na 2022 rok podczas ostatniej sesji rady. Zgodnie z uchwałą zaplanowano dochody na kwotę 72 857 562,96 zł. Tegoroczne wydatki ustalono w wysokości 82 094 289,33 zł.

Przedstawiając proponowany budżet na 2022 rok, Wójt Gminy Jasło zaznaczył, że przygotowana uchwała jest planem finansowym gwarantującym i zabezpieczającym wszystkie podstawowe wydatki gminy zapewniające funkcjonowanie naszej wspólnoty.

- Proponowany Szanownej Radzie do akceptacji budżet na 2022 r. – mam na myśli projekt przedstawiony w listopadzie ubiegłego roku oraz przygotowane autopoprawki – ma w mojej ocenie charakter prorozwojowy. Wydatki na szeroko rozumiane inwestycje opiewać będą na kwotę ponad 23 mln złotych, czyli ponad 28% zaplanowanych wydatków – mówi wójt gminy.

W budżecie zaplanowano wydatki inwestycyjne m.in. na montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii, budowę sieci kanalizacyjnej, systemu zaopatrzenia w wodę, modernizację oczyszczalni ścieków, odnowienie zabytkowej plebanii w Szebniach, odbudowę infrastruktury drogowej, dokończenie budowy infrastruktury sportowej, rozbudowę cmentarzy komunalnych, zakup sprzętu dla OSP.