Trzcinica w Gminie Jasło znalazła się wśród 10 najpiękniejszych wsi województwa podkarpackiego, które w tym roku ubiegają się o tytuł „Piękna Wieś Podkarpacka”.

Konkurs jest elementem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 i ma na celu pokazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców o swoje otoczenie. Równocześnie konkurs ma promować ideę wspólnego działania społeczności wiejskiej oraz identyfikację i rozpowszechnianie najlepszych wzorców współpracy lokalnych społeczności, w celu uzyskania wspólnej korzyści, jaką jest przyjazna dla mieszkańca, zadbana wieś, stanowiąca wizytówkę regionu. Po ocenie materiału konkursowego na temat walorów Trzcinicy odbyła się w dalszej kolejności wizja lokalna, gdzie wieś z Gminy Jasło znalazła się wśród 10  najpiękniejszych w regionie. Ważną częścią konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka” jest głosowanie internetowe, które przyczyni się ostatecznej oceny i wyłonienia „Pięknej Wsi Podkarpackiej 2021”.

Oddajmy głos na piękną i zadbaną Trzcinicę, która reprezentuje Gminę Jasło.

Poniżej znajduje się link umożliwiający głosowanie w konkursie