ZIMOWISKO WYOBRAŹNI w Trzcinicy

Dodano: 16.02.2018
A A A
 
W drugim tygodniu ferii Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zorganizowała dla dzieci cykl zajęć plastyczno-literackich  p.n.: „Zimowisko wyobraźni”.

Spora grupa najmłodszych czytelników, miała okazję do aktywnego spędzenia czasu w bibliotece. Pięciodniowe warsztaty edukacyjne to min.:  zajęcia plastyczne i manualne  (origami, papieroplastyka i tworzenie kartek okolicznościowych),  gry planszowe,  interakcyjne gry multimedialne i różnorodne zajęcia  integracyjne.

Tradycyjnie już, jak co roku na feriach, nie zabrakło także spotkania z teatrem. Tym razem to aktorzy przyjechali do Trzcinicy.  Biblioteka gościła  Teatr „Urwis” z Krakowa, a przedstawienie odbyło się w sali Domu Ludowego.
Aktorzy rozbawili  publiczność autorską reinterpretacją książki Carla Collodiego „Pinokio”.
Podczas spektaklu dzieci poznały historię drewnianego pajacyka, który podczas wielu przygód stara się dokonywać wyborów pomiędzy dobrem, a złem. Dobro zwycięża i główny bohater z psotnej drewnianej lalki staje się grzecznym chłopcem.
Historia Pinokia wciąż pasjonuje kolejne pokolenia najmłodszych czytelników, o czym wszyscy mogli  się przekonać w czasie przedstawienia.

Na zakończenie ferii nie zabrakło także „małego co nieco”, które przygotowało dla uczestników przedstawienia Stowarzyszenie „Trzcinica Razem”.

Ferie, choć krótkie, na pewno nie były nudne. Dla tych, którzy swój czas  spędzili z biblioteką  z pewnością były udane.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywne uczestnictwo i wspaniałą zabawę, a  Panu Sołtysowi i Stowarzyszeniu „Trzcinica Razem”  oraz wszystkim wolontariuszom za wszelką pomoc i wsparcie.

A. Jeleń
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności