Wojciech Piękoś otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Dodano: 30.05.2018
A A A
26 maja 2018 r. podczas  koncertu Jana Pietrzaka  „Warto być Polakiem” Wojciech Piękoś otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Odznakę przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Wnioskodawcami odznaczenia byli Stanisław Pankiewicz - Wójt Gminy Jasło, Stanisława Ablewicz - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, Maria Kozłecka - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz Anna Łepkowska - radna wsi Szebnie i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach.

Stanisława Ablewicz odczytała  uzasadnienie wniosku o nadanie odznaki, a w  imieniu ministra odznakę wręczyła Senator  Alicja Zając.

Wojciech Piękoś, mgr socjologii KUL, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Jasło, radny wsi Szebnie, dziennikarz (był redaktorem prowadzącym Obiektywu Jasielskiego, Super Nowości), asystent senator Alicji Zając, dwie kadencje piastował funkcję naczelnika Wydziału Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jaśle, obecnie prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego, prezes Zarządu Stowarzyszenia Parafii Szebnie „DZIEDZICTWO”, skarbnik w Zarządzie Stowarzyszenia im. senatora Stanisława Zająca.
Społecznik i inicjator wielu lokalnych działań na rzecz ochrony zabytków, pomników z okresu międzywojnia, I i II wojny światowej, rozwoju kultury i lokalnej oświaty. Swoją pracą zawodową, społeczną oraz zaangażowaniem uczynił wiele dla ochrony zabytków sakralnych, ocalając od zapomnienia dziedzictwo kulturowe i historyczne  gminy Jasło i miejscowości Szebnie.

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności