XVII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

Dodano: 06.02.2019
A A A
 
Śpiewanie kolęd i pastorałek należy do tradycji chrześcijańskiej, zapewniającej piękną oprawę świąt Bożego Narodzenia, a zarazem przekazującej prawdę o przyjściu Jezusa na świat.

25 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach na scenie wśród świątecznej dekoracji zabrzmiały kolędy i pastorałki, zarówno te z dawnych lat, jak i współczesne, podczas XVII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, kultywowanego i organizowanego przez tę szkołę już od tylu lat. Do konkursu zgłosiło się ok. 30 uczniów ze szkół z Gminy Jasło, m.in. z: Osobnicy, Opacia, Trzcinicy, Warzyc, Jareniówki, Szebni i miasta Jasła.

Na wstępie uczestników konkursu i ich opiekunów powitał dyrektor szkoły - Paweł Rozmus, który również przedstawił tegoroczne jury w składzie: Przewodnicząca - Aleksandra Piękoś - nauczyciel muzyki w SP nr 4 w Jaśle oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle, Irena Pikul - nauczyciel muzyki w SP w Jedliczu, Daniel Mrugał - nauczyciel muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, Iwona Mularz - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Rzeszowie oraz Marcin Krupa - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Kołaczycach. Całość konkursu poprowadzili: Dominika Gajda i Kacper Rogowski.

Prezentacje rozpoczęli najmłodsi, a więc przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, potem zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI, a zakończyli najstarsi - uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum. Każdy z występów nagradzany był wielkimi brawami przez widownię, która z uwagą słuchała tych bardziej i mniej znanych kolęd i pastorałek. Po występach wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureatom i wyróżnionym wręczono nagrody pieniężne - kupony upominkowe oraz nagrody rzeczowe. Głównymi trofeami tego roku były statuetki - anioły.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

 
  • I KATEGORIA KLAS O-III szkoły podstawowej

I miejsce - Gabriela Gustek - SP w Opaciu
II miejsce - Zuzanna Gacek - SP w Warzycach
II miejsce - Miłosz Korzeniowski - SP w Trzcinicy
III miejsce - Kornelia Lubaś - SP w Szebniach
III miejsce - Antoni Rybka - SP w Trzcinicy
Wyróżnienie: Amelia Ulaszek- SP w Szebniach
Wyróżnienie: Lena Orzechowska - SP w Warzycach
Wyróżnienie: Damian Zawada - SP w Szebniach
 
  • II KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej
 
I miejsce – Sara Stec - SP w Szebniach
I miejsce - Natasza Litwa - Przysieki
II miejsce – Karolina Polak – SP w Warzycach
II miejsce - Michał Szynal - SP w Trzcinicy
III miejsce – Aleksandra Sieńkowska - SP nr 1 w Jaśle
III miejsce – Kamila Zawada - SP w Szebniach
Wyróżnienie: Izabela Janasik - SP w Trzcinicy
Wyróżnienie: Igor Kopeć - SP w Opaciu
Wyróżnienie: Julia Brągiel - SP nr 2 w Osobnicy
Wyróżnienie: Igor Gacek - SP w Warzycach
Wyróżnienie: Kamila Szumlańska - SP w Szebniach
 
  • III KATEGORIA KLAS VII-VIII i III gimnazjum

I miejsce –Marta Ulaszek - SP nr 1 w Osobnicy
II miejsce –Aleksandra Czajka - SP w Jareniówce
II miejsce – Joanna Harmata - SP w Opaciu
III miejsce – Natalia Korczykowska - SP w Trzcinicy
Wyróżnienie: Joanna Adamik - SP w Szebniach

 
Honorowy patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Jasło, który był jednym z głównych sponsorów. Ponadto Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pierogarni i Ciastkarni PRZYSMAK w Warzycach.

Organizatorzy konkursu również gratulują wszystkim nagrodzonym i życzą dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękują za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

SP w Szebniach

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności