XVII Międzynarodowy Rodzinny Turnieju Niepodległości w Piłce Siatkowej

Dodano: 07.12.2016
A A A
Już po raz XVII siatkarze zawodowi i amatorzy spotkali się na Międzynarodowym  Rodzinnym Turnieju Niepodległości w Piłce Siatkowej. Było rodzinnie nie tylko na parkiecie, ale także wśród licznie zgromadzonych kibiców, którzy z trybun hal sportowych na obiektach w Ustrobnej i Niepli dopingowali i oklaskiwali swoje drużyny.

Turniej sportowy odbył się w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Ustrobnej oraz w Szkole Podstawowej  w Niepli w dniu 27.11.2016.

W zawodach wzięło udział 15 drużyn podzielonych na cztery grupy A, B, C, D z czego grupy A , B  to  kategorie zawodowe w której uczestniczyło 7 drużyn występujące w ligach, a grupy C , D – kategorie amatorskie w  której udział wzięło 8 drużyn nie grający w ligach.

Kapitanowie drużyn uczestniczących w turnieju dokonali losowania poszczególnych grup:

Drużyny zawodowe rozegrały mecze w Ustrobnej:
Grupa A: LZS Przybówka, PWZPS Rzeszów, Zaborovia Zaborów, Volley Wiśniowa.
Grupa B: Foto Hurt Rzeszów,WP Transfer Stalowa Wola, Użgorod/ Ukraina,

Drużyny amatorskie uczestniczące w Niepli:
Grupa C: PSRZ ,, Wielkie Serce,, Krosno, OLDBOY Stary Sącz, OSP Bratkówka, OZ AMIS Stropkov/ Słowacja
Grupa D: Maraton Giedlarowa, Agro EKO Farma Śvidnik/Słowacja, Użgorod/Ukraina, Champion Bratkówka

Wyniki meczów półfinałowych – grupa zawodowa, mecze rozegrane w Ustrobnej:
LZS Przybówka – Użgorod/ Ukraina – 2:1( 15:13; 12:15,15:10)
Foto Hurt Rzeszów – PWZPS Rzeszów – 2:1 ( 15:8; 11:15,15:5)
Mecz o trzecie miejsce: Użgorod/Ukraina – PWZPS Rzeszów – 2:1( 11:15;15:12;15:8)
Mecz finałowy – Foto Hurt Rzeszów – LZS Przybówka – 2:0 (15:12;15:13)

Końcowa klasyfikacja turnieju zawodowego:
1. Foto Hurt Rzeszów
2. LZS Przybówka
3.Użgorod/Ukraina 
4. PWZPS Rzeszów
5. Zaborovia Zaborów
6. WP Transfer Stalowa Wola
7.  Volley WiśniowaWyniki meczów półfinałowych – grupa amatorska, mecze rozgrywane w Niepli:
Użgorod/Ukraina – OLD BOY Stary Sącz– 1:2( 16:14,6:15;13:15)
Agro EKO Farma Śvidnik/Słowacja – OSP Bratkówka – 2:0(15:10; 15:12)
mecz o trzecie miejsce: Użgorod/ Ukraina – OSP Bratkówka  - 2:0(15:9;15:8)
Finał: Śvidnik/Słowacja – OLD BOY Stary Sacz -2:1(15:12; 11:15;15:12)

Końcowa klasyfikacja turnieju amatorskiego:
1. Agro EKO Farma Śvidnik/Słowacja
2. OLD BOY Stary Sacz
3. Użgorod/ Ukraina
4. OSP Bratkówka
5. OZ AMIS Stropkov
6.Champion Bratkówka
7. Maraton Giedlarowa
8. PSRZ ,, Wielkie Serce,, KrosnoTurniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
Fundatorami nagród  w postaci piłek siatkarskich najwyższej jakości, grawerowanych ręcznie pucharów szklanych, dyplomów były jednostki samorządowe: Starostwo Powiatowe w Krosnie, Gmina Jasło, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka.

Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie – Dawid Lasek, Posłowie na Sejm R.P. - Joanna Frydrych, Pawke Papke, Bogdan Rzońca, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta powiatu krośnieńskiego – Jan Juszczak, Wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański.

Turniej sędziowali: Gardzina Mariusz, Górnicki Mateusz, Eustachiewicz Janusz, Zajchowski Andrzej, Mariusz Kuszaj, Michał Pasterz.
Obsługę medyczną zabezpieczyli ratownicy medyczni z OSP w Odrzykoniu – Urbanek Bartłomiej, Gaj Sławomir, z Łączek Jagielońskich – Nabożny Mariusz, Skwirz Patryk, oraz strażacy z OSP w Ustrobnej którzy czuwali nad bezpieczeństwem dojazdu i porządku podczas turnieju.
Otwarcia turnieju dokonali: Poseł na Sejm R.P – Joanna Frydrych, W-ce Starosta powiatu krośnieńskiego – Adolf Kasprzyk, przedstawiciel Wójta Gminy Jasło – Piotr Sikora, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański,  red.Korso Gazeta Sanocka – Sabina Tworek.
Otwierając turniej Pani Poseł na Sejm R.P – Joanna Frydrych powiedziała między innymi – Cieszę się, że już po raz
XVII Gmina Wojaszówka może gościć na swoim terenie uczestników turnieju w Piłce Siatkowej, drużyny z Słowacji, Ukrainy i całego woj. podkarpackiego.
Wspólnie pokazujemy, jak można wypoczywać rodzinnie i zdrowo, na dodatek jeszcze w atmosferze sportowej.
Jest to godny pomysł na wolny czas.
Życzę wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji a organizatorom wytrwałości w kontynuowaniu tak wspaniałek imprezy.
Nagrody przyznano najstarszym zawodnikowom turnieju: w kategrii zawodowej – Kazimierz Miras z LZS Przybówka w kategorii amatorskiej – Jan Burda z OLD BOY Stary Sącz.
Poraz pierwszy wręczone zostały nagrody dla najmłoszym uczestników turnieju a byli nimi;
w kategorii amatorskiej:Richard Gajdos – Śvidnik/ Slowacja, zawodowej – Taras Bora Uzgorod/Ukraina.
W uroczystej ceremonii wręczania nagród udział wzięli: Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, dziennikarz sportowy Radia Centrum – Marek Grzesik, Prezes T.S.Pro- FamiliaWojaszówka – Jerzy Kaleta.
W trakcie trwania zawodów turniej zaszczyciły swoją obecnością -  Poseł na Sejm R.P – Bogdan Rzońca, W-ce Martszałek Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie- Pani Maria Kurowska, dyrektor szkoły podstawowej w Ustrobnej – Zuzanna Paluch.

Sponsorzy turnieju:
ORLEN Południe S.A., ZPRE – Jedlicze, RBDiM – Krosno,  EBA Krosno, CELL – FAST Krosno, Inwentech Group, PRiD Krosno, KPB Krosno, Wenta Frysztak, Inwest Profil Bajdy, SPAR Polska S.A, Dioxid Krosno, Luks Granit – Ustrobna, AGET BHP Krosno, Max Stone Bratkówka, JASAM – Zimna Woda, Restauracja uSchabińskiej, Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Macek – Przybówka, Roksana Strzyżów, Ekomax – Wolica, F.P.U Połoniny Iwoniczanka, Towarzystwo Przyjaciół Szpitala przy woj.szpitalu podkarpackim w Krosnie, Hurtownia Owoców – Frutex Krosno
Fundatorzy nagród: Nowy Styl Group, KHS Krosno, Milomax Krosno, Gran - Pik Liwocz Brzozów, Krosoft Krosno, Oberża – Krosno Czajkowskiego, Piekarnia Żaneta – Krasowscy Bajdy,
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów, Super Nowości, Obiektyw Jasielski, Korso Gazeta Sanocka, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Kurier Gminy Wojaszówka, Wieści Skołyszyńskie, Dukielski Miesięcznik Samorządowy.
W uroczystej ceremonii wręczania nagród udział wzięli: Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, dziennikarz sportowy Radia Centrum – Marek Grzesik, Prezes T.S.Pro- FamiliaWojaszówka – Jerzy Kaleta.
W trakcie trwania zawodów turniej zaszczyciły swoją obecnością -  Poseł na Sejm R.P – Bogdan Rzońca, W-ce Martszałek Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie- Pani Maria Kurowska, dyrektor szkoły podstawowej w Ustrobnej – Zuzanna Paluch.

Tradycją turnieju jest organizowana od trzech lat atrakcja dla kibiców i fanów loteria fantowa.
W tegorocznym turnieju 54 najwierniejszych kibiców wylosowało atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Nowy Styl Group, KHS Krosno, Milomax Krosno, SPAR Polska S.A, Wenta Frysztak, Oberża Krosno,  
W imieniu organizatora zawodów składam podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ustrobnej- Barbarze Stefańskiej, Annie Pasieka, Grażynie Nowak  za przygotowanie całodziennego poczęstunku dla drużyn zawodowych uczestniczących w Ustrobnej, oraz Paniom Grażynie Faryniarz, Marii Mocek za obsługę kuchenną w Niepli.
Podziękowania składam członkom T.S.Pro- Familia za pomoc w przygotowaniu zawodów: Januszowi i Barbarze Słowikom, Barbarze, Dariuszowi, Kamilowi Nowak, Filipowi Kołek.

Prezes T.S.Pro- Familia
Jerzy Kaleta

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności