Warsztaty plastyczne „Wielkanocne Origami” w świetlicy w Trzcinicy

Dodano: 08.04.2019
A A A
W dniu 27 marca 2019 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty plastyczne "Wielkanocne Origami" z cyklu "Coraz bliżej Święta Wielkanocne." Dzieci zapoznały się z techniką i sposobem wykonania koszyczka "orgiami". Pierwszym etapem prac było pozaginanie kwadratowych karteczek (90 sztuk) potrzebnych do nadania kształtu koszyczka. Następnym etapem jest składanie tych pozaginanych karteczek, bez używania kleju, w jedną całość. W ten sposób otrzymamy koszyczek techniką orgiami. Gdy do niego włożymy kurczątko z żółtej bibuły, małe kolorowe jajko i kwiatek z krepiny, to wyczarujemy doskonałą ozdobę na wielkanocny stół. Dzieci wykonały także pisankę techniką origami, którą można też wykorzystać do ozdobienia stołu w czasie Świąt Wielkanocnych.  
Organizatorem warsztatów była świetlica w Trzcinicy.


I. Gorczyca

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności