Uczennica ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”

Dodano: 19.03.2018
A A A
12 marca 2018r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie miały miejsce wojewódzkie eliminacje do IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II gimnazjum, Przemysław Szot i Natalia Korczykowska, którzy przedstawili po jednym wybranym utworze poetyckim oraz fragmencie prozy autorstwa więźniarek KL Ravensbrück.

Spośród 13 uczniów z podkarpackich szkół komisja konkursowa wybrała jedną uczestniczkę, Natalię Korczykowską, która jako przedstawiciel Podkarpacia wystąpi w finale konkursu. Gala Finałowa odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Nagrodą główną dla wszystkich laureatów – uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów, będzie wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i  Pamięci Ravensbrück” w terminie 18-21 maja 2018 r.

Organizatorami tegorocznego konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück oraz Miasto Ruda Śląska. Instytucje wspierające to Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Konkurs został zainspirowany Uchwałą Senatu z 30 marca 2011 r., ustanawiającą kwiecień miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück.
 
Aneta Yükselyalçın  SP Trzcinica

 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności