Piknik Rodzinny w Zespole Szkół w Trzcinicy

Dodano: 05.06.2017
A A A
28 maja 2017r. przy ZS w Trzcinicy odbył się PIKNIK RODZINNY, któremu przyświecało hasło „Na ludowo”.

W tym dniu, pełnym atrakcji, wszystko dopisało: zarówno pogoda – zupełnie letnia, jak i goście, którzy licznie zgromadzili się na terenie wokół szkoły. Na to rodzinne święto przygotowano bardzo bogaty program artystyczny, poświęcony różnym zwyczajom ludowym, kultywowanym przez mieszkańców wsi. Widzowie mogli posłuchać gwary oraz znanych piosenek i przyśpiewek. Dzięki oryginalnym scenkom można było powrócić we wspomnieniach do lat młodości, przypomnieć sobie popularne gry zabawy dziecięce, pieczenie chleba, robienie masła, darcie pierza czy porządkowanie domu. Najmłodsze dzieci zaprezentowały występy taneczno-muzyczne, również na nutę ludową, ale nie zapomniały też o ukochanych mamach, które obchodziły niedawno swoje święto.

Dopełnieniem niedzielnego popołudnia były: pokaz ratownictwa medycznego, porady specjalistów z Natur House oraz gry i zabawy integracyjno-ruchowe. Najmłodsi oddawali się błogiej zabawie, korzystając z atrakcji przygotowanych przez Happy Jump z Rzeszowa, zaś dorośli podziwiali występy dzieci, odwiedzali kącik z wytworami ludowymi, prowadzili ożywione rozmowy i próbowali domowych wypieków. To był przyjemnie spędzony czas, który pozwolił na chwilę odpoczynku od  codziennych obowiązków.

Imprezę udało się zorganizować dzięki licznym sponsorom, rodzicom, uczniom  i nauczycielom. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Aneta Yükselyalçın, ZS w Trzcinicy
                                                                                                         
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności