Nagrody dla gimnazjalistów ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu

Dodano: 23.05.2016
A A A
W piątek 6 maja 2016 r. w auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbył się finał  XI Powiatowego Konkursu dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Ojciec Święty Jan Paweł II - przyjaciel młodych".

Uczennica naszego gimnazjum Aneta Świszcz z kl. III  zajęła I miejsce w kategorii recytacja. Anetka, interpretacją wiersza M. Przybylskiej "On był",  zdobyła serca jurorów i publiczności, za co wyróżniono ją najwyższą lokatą.

Jest to już kolejny sukces młodziutkiej recytatorki, która w tym roku szkolnym z dużym powodzeniem bierze udział w różnorodnych konkursach artystycznych, promując tym samym piękno polskiego języka. Wcześniejsze zwycięstwo to wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Konkursie "Sacrum w literaturze i sztuce" w Jarosławiu.

Oprócz bardzo dobrych występów  Anety, inny uczeń gimnazjum ma powód do bycia dumnym z efektów swojej pracy. Michał Śliż z kl. II  został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Fantasy" Źródła Marzeń" Sources of Dreams 2016, który miał miejsce 23 kwietnia 2016 r. w Baranowie Sandomierskim. W I etapie tego konkursu brało udział ponad 2600 uczestników. Michał wywalczył miejsce w finale i w ostatecznym pojedynku , w swojej kategorii, czyli w interpretacji  i znajomości literatury J.R.R. Tolkiena, zajął VII miejsce.

Kolejnym sukcesem, którym możemy się pochwalić, jest wyróżnienie w XII  Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poetyckie Rocznice” odbywającym się w Osieku Jasielskim. Zasłużyła sobie na nie Karolina Gajecka z III klasy, która prezentowała utwór J. Brzechwy „Babulej i Babulejka”.

Społeczne Gimnazjum w Opaciu

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności