Na szkle malowane

Dodano: 17.05.2019
A A A
Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywano ją do zdobienia szkła użytkowego, jak również ozdobnego. Malowano wazony, szklane tace, szklanki, półmiski, ale także obrazki lub butelki. W dniu 9 maja 2019 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty artystyczne pod nazwą „Na szkle malowane” dla dzieci szklonych.

Uczestnicy zajęć zapoznali się z tematem i techniką malowania farbami witrażowymi. Dzieci pod przezroczystą folię  umieszczały obrazek i go malowały. Najpierw czarną farbą rysowały kontury obrazka, a następnie wypełniały farbami witrażowymi (dowolnymi kolorami) całą jego powierzchnię. Po wyschnięciu odlepiały go i przyklejały na butelkę lub szklankę. Efekty pracy są zachwycające i mogą być doskonałym prezentem np.: dla Mamy z okazji „Dnia Matki”. Młodzi artyści swoje dzieła wzięli do domu by mogli je wręczyć wraz z życzeniami  swojej Mamie w dniu Ich święta. Zabawa z kolorowymi farbami witrażowymi przyniosła wszystkim  wiele radości.

Organizatorem warsztatów artystycznych była Świetlica w Trzcinicy Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.


Irena Gorczyca

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności