Koncert kolęd Dla Tej Miłości Maleńkiej w Osobnicy

Dodano: 27.01.2020
A A A
W niedzielne popołudnie 26.01.2020r. w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Stanisława BM i Św. Jadwigi Śląskiej w Osobnicy po raz IX odbył się Koncert Kolęd ,,Dla Tej Miłości Maleńkiej''. Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia było Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury w Osobnicy, a także Parafia p.w. Św. Stanisława BM i Św. Jadwigi Śląskiej przy dofinansowaniu Gminy Jasło. Spotkało się około 100 Artystów z Gminy Jasło, aby pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uwielbić Bożą Dziecinę. W czasie koncertu zaprezentowały się kolejno: Kapela Ludowa ,,TRZCINICOKI'' - pod kierownictwem Stanisława Marszałka, Chór ,,CECYLIANUM'' z Osobnicy - pod dyrekcją Agaty i Mariusza Delikat, Chór ,,MARTINUS'' z Szebni - pod dyrekcją Jana Piątkiewicza, a także Orkiestra Dęta z Osobnicy działająca przy GOK Jasło - pod dyrekcją Profesora Jana Zygmunta z Solistką Dorotą Myśliwiec. Prowadzącymi koncert byli: Lucyna Wątroba i Roman Zawada. Godzinny koncert swą różnorodnością co do melodii i treści zachwycił licznie zebranych parafian oraz przybyłych gości na czele z Wicewójtem Henrykiem Motkowiczem. Zwieńczeniem tego niecodziennego wydarzenia była wspólna Eucharystia, sprawowana przez Dziekana Dekanatu Dębowieckiego ks. Proboszcza Krzysztofa Szopę, Prałata ks. Czesława Szewczyka, oraz Wikariusza ks. Przemysława Dudka, uświetniona przez Orkiestrę i Chóry. Po zakończonej Mszy św. tradycyjnie wszyscy Artyści wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na poczęstunku w Parafialnym Domu Kultury, gdzie przy dalszym kolędowaniu zostały wręczone Artystom pamiątkowe dyplomy i upominki.  
                 
Urszula Orzech

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności