Gminne ćwiczenia strażackie

Dodano: 03.11.2015
W dniu 30.10.2015 r. w miejscowości Bierówka na terenie „Leśniczówki” odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jasło.

W dniu 30.10.2015 r. w miejscowości Bierówka na terenie „Leśniczówki” odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jasło.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP z Warzyc, Osobnicy, Trzcinicy, Niepli, Zimnej Wody, Szebni i Bierówki.

Celem ćwiczeń było zapoznanie się z obiektami, drogami dojazdowymi oraz sprawdzenie sprzętu hydraulicznego do ratowania osób w czasie wypadków drogowych.

W czasie ćwiczeń przeprowadzono :
  • ewakuację poszkodowanych z „Leśniczówki”,
  • gaszenie palącego się samochodu i wycinanie elementów karoserii celem wydostania osób znajdujących się w pojeździe,
  • gaszenie płonącego lasu i obrona budynku zagrożonego pożarem.
Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele komendy powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle, przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Jasło wraz z prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP Adamem Rozmusem i ks. prałat Wacław Rybka kapelan strażaków oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Bierówki. Gminę Jasło reprezentował Zastępca Wójta Henryk Motkowicz.
Dowódcą ćwiczeń był Komendant Ochotniczej straży Pożarnej Gminy Jasło Jerzy Sanokowski.

fot. L. Śliwa