CZYTANIE ŁĄCZY czyli XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania.

Dodano: 14.06.2018
A A A
 
W dn. 2-10 czerwca w całym kraju trwał  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, której celem podobnie jak całej kampanii jest uświadomienie dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek, w serdecznej atmosferze.

Ta szeroko propagowana przez media akcja, którą w tym roku promowało hasło: CZYTANIE ŁĄCZY,  znalazła także oddźwięk w bibliotekach gminy Jasło.

W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy,  6 czerwca, odbyła się impreza czytelnicza dla najmłodszych użytkowników biblioteki. Tradycyjnie już, bibliotekarze czytali „Lokomotywę” J. Tuwima. Tym razem słuchaczami byli uczniowie oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.  

Piękna pogoda dopisała, nie zabrakło więc zabaw plenerowych. Były harce z chustą Klanza, zabawy piłeczkami, malowanie kredą i pokaz baniek mydlanych.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe baloniki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji SZ.P.,  wychowawcom i opiekunom dzieci za tak wspaniałą współpracę.

A.  Jeleń

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności