XII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat – Trzcinica 2015

Dodano: 01.07.2015
A A A
W niedzielę 12 lipca 2015 r. o godz. 14.00 rozpocznie się XII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat.

    
W niedzielę 12 lipca 2015 r. o godz. 14.00 rozpocznie się już XII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat.

Jak co roku organizatorami wydarzenia są: Gmina Jasło, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy a Partnerem Wydarzenia jest LOTOS Asfalt s.a.

Festiwal, którego głównym celem jest  kultywowanie i upowszechnianie bogactwa  folkloru karpackiego, ma charakter konkursu kapel ludowych. Występujących na trzcinickiej scenie oceniają profesjonaliści – uznani etnomuzykolodzy- Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Tadeusz Łopatkiewicz – etnograf, Jerzy Dynia – etnomuzykolog oraz Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta. 

W tym roku na  festiwalowej scenie o statuetkę  KARPACKIEGO GRAJKA powalczą: Kapela Ludowa Widelanie z Widełki, Zespół Regionalny Kowalnia ze Stróż, Kapela Ludowa Warzanie z Wary, Muzyka Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem, Kapela Ludowa Pogórzanie z Dynowa,  Kapela Ludowa Młoda Harta z Harty, Kapela Ludowa Białobrzeżanie z Krosna, Młodzieżowa Muzyka Podegrodzie z Podegrodzia, Kapela Ludowa Gajda z Olszanicy, Kapela z Huty Komorowskiej oprócz kapel polskich swoje programy artystyczne zaprezentują zespoły z Rumuni, Czech i z Ukrainy. Natomiast po za konkursem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie wraz z Kapelą oraz Kapela Ludowa Trzcinicoki. Imprezę tradycyjnie już  poprowadzi Stanisław Łukaszczyk.


Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka dlatego też od lat występom muzycznym towarzyszą wystawy i targi sztuki ludowej.

Tegoroczną nowością będzie, po zakończonym konkursie i ludowych występach  o godzinie 21.00 rozpocznie się TRENDY LIFE TOUR DYSKOTEKA POD GWIAZDAMI Z NAJWIĘKSZYMI HITAMI lat 80-tych, 90-tych, DISCO POLO i WSPÓŁCZESNYCH zagrają: WALDEK WOJTAS, DJ DANIO, Mr.DJ

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA
    
NA XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU KARPAT   
           SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZYCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności