Dożynki Gminne w Wolicy

Dodano: 26.08.2014
A A A
W niedzielę, 24 sierpnia, rolnicy z gminy Jasło obchodzili swoje święto w Wolicy. Pomimo kapryśnej pogody nie zawiedli mieszkańcy i zaproszeni goście, którzy złożyli rolnikom podziękowanie za ich ciężką pracę.


W niedzielę, 24 sierpnia, rolnicy z gminy Jasło obchodzili swoje święto w Wolicy.  Nie zawiedli mieszkańcy i zaproszeni goście, którzy złożyli rolnikom podziękowanie za ich ciężką pracę.


Tradycyjnie, jak co roku rolnicze święto rozpoczęło się  Mszą Świętą w intencji rolników, tym razem w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza Jasło - Sobniów.Starostami tegorocznych dożynek byli Maria Paprocka z Żółkowa i Krzysztof Myśliwiec z Wolicy. Swoje wieńce dożynkowe zaprezentowało 16 delegacji.


Wśród zaproszonych gości przybyły delegacje ze Słowacji, Ukrainy i z zaprzyjaźnionej gminy Siedliszcze.
Kapryśna aura nie przeszkodziła rolnikom i zaproszonym gościom w dobrej zabawie. Dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że  właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – powiedział do zebranych wójt Stanisław Pankiewicz.Po uroczystej ceremonii podzielenia chleba i przemówieniach okolicznościowych rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się: Chór Cecylianum, Orkiestra Dęta GOK Jasło, Kapela Ludowa Trzcinicoki, Kapela Ludowa Szebnianie, Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie. Gościnnie wystąpiła Kapela Ludowa i Zespół  Śpiewaczy Siedliszczanie znad Wieprza.


W trakcie uroczystości ogłoszone zostały wyniki IX edycji konkursu „Najładniejszy ogród w  gminie Jasło  z bezpiecznym obejściem”.Gwiazdą wieczoru był zespół The Liverpool oraz Czerwone Teksasy. Wszyscy zgromadzeni  mogli podziwiać także piękny pokaz sztucznych ogni.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności