Podsumowanie pięcioletniej działalności OSP „Florian”

Dodano: 25.02.2013
A A A
W dniu16 lutego w Żółkowie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian”, na którym podsumowano pięcioletnią działalność jednostki, omówiono sprawy bieżące oraz przyjęto plan działalności na kolejny rok.


W dniu16 lutego w Żółkowie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian”, na którym podsumowano pięcioletnią działalność jednostki, omówiono sprawy bieżące oraz przyjęto plan działalności na kolejny rok.


Największym osiągnięciem w tak krótkim okresie działalności jednostki z Żółkowa było pozyskanie dużej ilości sprzętu ratowniczo-gaśniczego, samochodu pożarniczego, umundurowania, przygotowanie kilkunastu strażaków do prowadzenia akcji ratowniczych (kursy, szkolenia, specjalistyczne badania, ubezpieczenie) oraz powołanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.Obchodzony jubileusz był okazją do złożenia stosownych podziękowań oraz wręczenia wyróżniającym się druhom medali i odznaczeń. Odznaczeni to:
  • Bolesław Waśko,
  • Grzegorz Kurowski,
  • Stanisław Maczuga,
  • Jan Korczykowski,
  • Dariusz Kiczek,
  • Wiesław Śmietana,
  • Paweł Baj.Swoją obecnością na zebraniu sprawozdawczym zaszczycili nas: Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Prezes Zarządu O/Powiatowego ZOSP RP w Jaśle Druh Stanisław Święch, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle mł. bryg. Bogdan Ziemba, Wiceprezes Zarządu O/Gminnego w Jaśle Druh Józef Feliks, Komendant Gminny Druh Jerzy Sanokowski, Sekretarz Zarządu O/Gminnego w Jaśle Druh Adam Rutyna, Sołtys Sołectwa Żółków Zbigniew Czarnecki, Naczelnik sąsiedniej jednostki OSP Jasło-Żółków Druh Kazimierz Korczykowski.W trakcie zebrania do grona strażaków ochotników przyjęto dwóch nowych członków:
  • Ireneusz Pykosz,
  • Ryszard Węgiel.

Po zakończonej oficjalnej części zebrania podano przygotowany przez druhów i ich żony poczęstunek oraz spędzono miło czas na rozmowach i wspomnieniach wydarzeń z działalności jednostki.

Zarząd OSP „Florian” ŻółkówCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności