30. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Dodano: 23.12.2011
A A A
We wtorek, 13 grudnia 2011 roku w 30. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego gościł w Zespole Szkół w Osobnicy pan profesor Kazimierz Poniatowski – nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym, Senator RP, pasjonat szachów i szaradziarstwa.


We wtorek, 13 grudnia 2011 roku w 30. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego gościł w naszej szkole pan profesor Kazimierz Poniatowski – nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym, Senator RP, pasjonat szachów i szaradziarstwa. Został on zaproszony przez dyrektora szkoły z inicjatywy pani Elżbiety Lenar.

 

Jako działacz jasielskiej „Solidarności” przybliżył młodzieży gimnazjalnej wydarzenia sprzed 30 lat. Ciekawe i barwne opowiadanie przybliżyło zebranym, że to właśnie „Solidarność” na zawsze zmieniła historię Polski i świata.

Uczniowie mieli również okazję obejrzenia prywatnego zbioru, historycznych już dziś dokumentów (m.in. obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego, ulotek, biuletynów informacyjnych, podziękowań od byłego prezydenta Lecha Wałęsy).Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, tym bardziej, że pan Poniatowski był nauczycielem matematyki wielu nauczycieli uczących obecnie w Zespole Szkół w Osobnicy.

Myślę, że to spotkanie umożliwi młodzieży lepsze zrozumienie i interpretację wielu utworów literackich z tamtych czasów.
 
L. Dubiel
ZS w Osobnicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności