Dożynki w Szebniach

Dodano: 14.09.2009
A A A
W niedzielę 13 września na terenie gminy Jasło, w miejscowości Szebnie odbyły się Dożynki Powiatowe oraz Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego.
W niedzielę 13 września na terenie gminy Jasło, w miejscowości Szebnie odbyły się Dożynki Powiatowe oraz Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Organizatorami byli Starosta Jasielski, Wójt Gminy Jasło oraz społeczność Szebni. Starostami dożynkowymi byli Jacek Stygar z Trzcinicy oraz Krystyna Roszkowicz z Szebni.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym w Szebniach a później na miejscowym stadionie sportowym odbył się Obrzęd Dożynkowy oraz prezentacje dorobku kulturalnego z terenu powiatu jasielskiego. Wystąpili: „Trzcinicoki”, „Szebnianie”, „Pogórzanie” z Bieździedzy, „Świątkowianie”, „Wilśnia” „Lisowianki”, „Potakowianki”, „Magurzanki”, Zespół Folklorystyczny „Kaśka”, Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta z Jasła, zespół rockowy DeStar .

Można było podziwiać 24 wieńce z terenu powiatu jasielskiego z którymi delegacje rolników przybyły do Szebni, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony.
Dożynkom towarzyszyły wystawy związane z rolnictwem oraz z kulturą ludową.

Wieczorem wystąpił zespół bluesowy Lady Clinic a gwiazdą wieczoru był zespół Trebunie Tutki.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności