Gmina Jasło Czyta Dzieciom

Dodano: 02.06.2009
A A A
W sali świetlicy wiejskiej w Szebniach odbyło się spotkanie inaugurujące VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotekach i świetlicach Gminy Jasło. W ramach realizowanego przez Fundację ABCXXI programu "Cała Polska Czyta Dzieciom" GBP w Jaśle z/s w Szebniach już po raz ósmy zorganizowała w bibliotekach i świetlicach akcję pod hasłem "Gmina Jasło Czyta Dzieciom", której koordynatorem jest Beata Lubaś.
1 czerwca br. w sali świetlicy wiejskiej w Szebniach odbyło się spotkanie inaugurujące VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotekach i świetlicach Gminy Jasło. W ramach realizowanego przez Fundację ABCXXI programu "Cała Polska Czyta Dzieciom" GBP w Jaśle z/s w Szebniach już po raz ósmy zorganizowała w bibliotekach i świetlicach akcję pod hasłem "Gmina Jasło Czyta Dzieciom", której koordynatorem jest Beata Lubaś. W tegorocznej edycji OTCD "Lokomotywę" J. Tuwima czytali najmłodszym: R. Kolanko, B. Lubaś, M. Szostkiewicz, D. Slezak oraz K. Truty.GBP w Jaśle z/s w Szebniach otrzymała od Fundacji ABCXXI i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej kolekcję składającą się z 23 książek za zaangażowanie środowiska lokalnego w kampanię czytania i Program Nauczania Wartości wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Spotkanie inaugurujące zgromadziło małych i dużych czytelników, których połączyło wspólne czytanie, konkurs plastyczny, zagadki i rebusy, jak również zabawa w lokomotywę "pokoleniową". Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w naszej bibliotece odbywają się również obchody "Dnia Dziecka". Jest to impreza bardzo oczekiwana przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i radosnych przeżyć.


W tym uroczystym dniu dzieci mogły spotkać się również z artystą malarzem Zbigniewem Kolanko, który wrócił z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego i zechciał podzielić się swoimi wrażeniami ze spotkania z artystami z Węgier, Słowacji i Ukrainy.Organizatorami spotkania integracyjnego byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Świetlica Wiejska- GOK w Szebniach.

Za ufundowanie nagród i słodyczy serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Truty- Sołtysowi wsi Szebnie.

B. Lubaś- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności