Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza

Dodano: 13.08.2012
A A A
W ramach dotacji Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza”, w dniu 06.08 2012 r. rozpoczęły się zajęcia w bibliotece oraz świetlicy w Osobnicy.


                                
W ramach dotacji Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza”, w dniu 06.08 2012 r. rozpoczęły się zajęcia w bibliotece oraz świetlicy w Osobnicy.

Celem projektu realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy we współpracy z Filią  Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, oraz świetlicą GOK w Osobnicy jest zapewnienie wypoczynku dzieci i młodzieży, która spędza wakacje w domach rodzinnych. Wszyscy, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w zajęciach będą mieć możliwość aktywnego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu.Głównym zadaniem projektowym jest odnowienie zabytkowego krzyża z szafeczkową kapliczką przedstawiającą postać Pana Jezusa oraz obsadzenie go kwiatami, co będzie dla nas wielką przyjemnością.W pierwszym dniu warsztatów zajęliśmy się techniką zdobienia przedmiotów drewnianych – „decoupage”, nie zabrakło gier edukacyjnych i zabaw, w których dzieci chętnie wzięły udział. Został ogłoszony także konkurs z nagrodami „Album z wakacji” gdzie uczestnicy będą umieszczać fotografie ciekawych miejsc, fauny i flory, zjawisk pogodowych, a pod koniec projektu najciekawsze zostaną nagrodzone.

Zajęcia poprowadzą członkinie KGW w Osobnicy, pracownicy bibliotek, pracownik świetlicy GOK  w Osobnicy oraz wolontariusze.

Warsztaty potrwają przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 – 19.00 a na uczestników zawsze będzie czekać poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Osobnicy.

KGW i FGBP w Osobnicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności