W bibliotece feriujemy na maxa!

Dodano: 08.02.2012
A A A
Tegorocznym warsztatom feryjnym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przyświeca hasło pt. „Moja miejscowość w Internecie” – Fundacji Wspomagania Wsi.


Zawitała do nas Zima –
bielusieńko wokół,
ptaki świergot uciszyły-
wszędzie: cisza, spokój…
Mrozem skrzypi pięknie
śnieżek pod butami,
będziemy się bawić
razem śnieżkami.”
        (Zima – M. Tomasik)

Tegorocznym warsztatom feryjnym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przyświeca hasło pt. „Moja miejscowość w Internecie” – Fundacji Wspomagania Wsi. Projekt realizowany jest na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni. Celem projektu jest przedstawienie dowolną techniką plastyczną pięknych, niezwykłych i poniekąd już dawno zapomnianych miejsc wsi Szebnie, a następnie pochwalenie się nimi w Internecie. Młodzi artyści z wielką przyjemnością, za pomocą papieru, kredek, farb oraz różnego rodzaju przedmiotów wykonali piękne rysunki, np. namalowany został zabytkowy Kościół, kapliczki, dworek, park, drewniane domostwa, szebieńskie zakłady usługowe oraz  krajobrazy.Oprócz spotkań z ciekawą książką i filmem przyrodniczym pracownicy biblioteki przygotowali również szereg różnorodnych, ciekawych, interesujących zajęć. Uczestnicy wykonali kartki techniką quillingową i pergaminową, zdobiły różne przedmioty za pomocą odpowiednich materiałów i serwetek techniką decoupage oraz robiły biżuterię z modeliny. 


Zajęcia edukacyjno – artystyczne przeplatają elementy zabawy, relaksu i wypoczynku fizycznego.W projekcie udział bierze 30 osób. Zadanie realizowane jest przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Szebni. To właśnie dzięki temu projektowi dzieci i młodzież, która została w swoich domach może w pożyteczny sposób spędzić wolny, feryjny czas.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach i KGW SzebnieCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności