Fundusz alimentacyjny

Trwa nabór wniosków z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2021/2022 trwający od dnia 1 października 2021 r. do dnia 30 września 2022 r. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują w wysokości bieżąco ustalonych alimentów jednakże nie wyżej niż 500 zł pod warunkiem, że dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 900 zł.

Zasiłek rodzinny

Równocześnie trwa nabór wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego na okres zasiłkowy 2021/2022 trwający od dnia 1 listopada 2021 r. do dnia 31 października 2022 r. Jest to zasiłek dla rodziców lub opiekunów dziecka na częściowe pokrycie wydatków związanych z jego utrzymaniem. Dochód nie może przekroczyć kwoty 674,00 zł miesięcznie na jednego członka rodziny. W przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne dochód nie może przekroczyć kwoty 764,00 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.

Wnioski można złożyć od 1 lipca 2021 r. za pośrednictwem Platformy Usługowo-Informacyjnej „Emp@tia” oraz od 1 sierpnia 2021 r. w formie papierowej osobiście w siedzibie GOPS Jasło, ul. Słowackiego 4 lub pocztą tradycyjną. Druki dostępne są w Urzędzie Gminy Jasło, pok. 4 jak również jest możliwość pobrania ich z zakładki fundusz alimentacyjny i zasiłek rodzinny.