Wysoki kontrast


Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami

Od 1 października 2020 r. realizowany jest projekt „Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”. To pierwszy tak duży projekt dotyczący włączenia osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne, w którym można nie tylko proponować rozwiązania, ale także je sprawdzić, czyli przetestować. Wszystkie efekty działań projektu będą zgodne z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych. 


Kto realizuje projekt?

Projekt "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych" realizuje:
  • Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie - Lider
  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 
  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, 
  • Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi - partnerzy.


Co chcemy zrobić?

W projekcie chcemy zmienić system wsparcia osób z niepełnosprawności. Chcemy zwiększyć szanse na niezależne życie każdej osoby z niepełnosprawnością. 
W ramach projektu przygotujemy propozycje zmian istniejących rozwiązań i zaproponujemy nowe instrumenty wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Na przykład zostaną wypracowane standardy działania warsztatów terapii zajęciowej oraz asystencji osobistej.
Od kwietnia 2021 r. będziemy pracować nad propozycją instrumentów wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i potrzebnych zmian w systemie. Jesienią w całej Polsce przeprowadzimy konsultacje proponowanych rozwiązań. Potem będziemy przez prawie rok testować zaproponowane instrumenty w ramach pilotażu. Na zakończenie projektu chcemy przygotować projekty aktów prawnych, które wdrożą proponowane rozwiązania. 


Co możesz zrobić?

Chcemy, by w projekcie mogły się wypowiedzieć przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego organizujemy warsztaty, seminaria, wywiady grupowe (focusowe) i indywidualne. Konsultacje są dla nas bardzo ważne. Każdy może zostawić swoją opinię lub stanowisko na temat włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami na platformie konsultacyjnej. 
Wejdź na stronę: http://wlaczeniespoleczne.pl i wypełnij ankietę lub zostaw swoją opinię w inny sposób (w postaci tekstu, pliku audio czy wideo). Na tej stronie znajdziesz też więcej informacji o projekcie i aktualnych działaniach. 

Kto finansuje?

Projekt "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

Zobacz również

Posiadasz Kartę Dużej Rodziny? Możesz zwiększyć limit zużycia energii elektrycznej do 3 MWh w 2023 r.

XVI edycja międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości EKOGALA 2022

Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy Jasło

Zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym

Zaproszenie do składania oferty na dystrybucję paliwa stałego dla mieszkańców Gminy Jasło przez podmioty prowadzące sprzedaż wyrobów węglowych

Harmonogram zajęć Klubu Seniora na listopad 2022 r.

Od 2023 r. każdy płatnik składek z aktywnym profilem na PUE ZUS

Gmina Jasło oczekuje na środki finansowe do realizacji wypłat dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Konsultacje projektu „Program współpracy Gminy Jasło z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok”

Poinformuj ZUS o zmianie adresu

Zapytanie ofertowe na sprzedaż samochodu pożarniczego marki Star 266 stanowiącej własność Gminy Jasło

Obwieszczenie o przystąpieniu do konsultacji społecznych "Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Jasło na lata 2022-2025 z perspektywą do roku 2029"

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!