Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji organizuje bezpłatne webinarium pt. „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie”.

Cel
Celem webinarium jest poszerzenie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych.

Do kogo kierowane jest webinarium?
Webinarium skierowane jest do seniorów, aby zwiększyć świadomość tej grupy społecznej w związku z zagrożeniami występującymi w Internecie.

Harmonogram czasowy
Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od godziny 9:45.
Rozpoczęcie webinarium o godzinie 10:00.
Webinarium zakończy się o godzinie 13:00.

Zgłoszenia

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej w dniu 27 kwietnia 2022 roku.

Informacje techniczne
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane wraz z potwierdzeniami uczestnictwa.

Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Kontakt
Wszelkie pytania dotyczące organizacji webinarium należy kierować na adres cedur@knf.gov.pl w tytule podając tytuł i datę wydarzenia.

PROGRAM - 28 kwietnia 2022 roku (czwartek)

9:45-10:00
  • Logowanie uczestników

10:00-11:00
  • Fałszywe strony internetowe
  • Oszustwa inwestycyjne
  • Podszywanie się pod instytucje państwowe oraz banki
  • Oszustwa mailowe
  • Oszukańcze reklamy
  • Dobre praktyki bezpiecznego internauty

• Bartosz Biderman - Specjalista
  • Departament Cyberbezpieczeństwa
  • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

11:00-11:15
  • Przerwa

11:15-12:15
  • Jak przestępcy wykorzystując wiadomości SMS uzyskują dostęp do cudzych środków finansowych?
  • Zagadnienie wyłudzania danych kart płatniczych
  • Kradzież tożsamości w mediach społecznościowych
  • Problem podszywania się pod innych dzwoniących
  • W jaki sposób szkodliwe oprogramowanie dostaje się na nasz telefon?
  • Dobre praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa

• Michał Strzelczyk – Główny Specjalista
  • Departament Cyberbezpieczeństwa
  • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego