W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, samotne, chore czy niepełnosprawne.

Nadchodzące miesiące są niezwykle ciężkim okresem dla osób pozostających w trudnej życiowej sytuacji. Dla tych osób ciepło, ludzka serdeczność i poczucie solidaryzmu społecznego pozwolą niejednokrotnie pokonać zimowe trudy. Potrzebujący oczekują nie tylko pomocy w schronieniu, zapewnieniu ciepłej odzieży i obuwia oraz posiłku. Wielu osobom trudno jest przełamać barierę społecznego wstydu przed biedą i ubóstwem, aby skorzystać w okresie zimowym z rozwiązań systemu pomocy społecznej. W tym roku ponownie dodatkowym źródłem niepokoju jest epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, która dla osób egzystujących w przestrzeni publicznej i miejscach niemieszkalnych, bez dostępu do podstawowych środków higieny oraz ochrony osobistej, stanowi śmiertelne zagrożenie.
Zwracamy się zatem do mieszkańców Gminy Jasło z prośbą, aby w każdym przypadku ujawnienia miejsc, gdzie przebywają osoby starsze, niepełnosprawne, bezdomne i samotne powiadomić:
  1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle, ul. Słowackiego 4, tel. 13 44 813 57, 13 44 366 43, 13 44 366 41
  2. Policję, tel. 997

Zbliża się zima – nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.
Wezwijmy pomoc.