Informujemy mieszkańców Gminy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy o skierowanie tych osób do Urzędu Gminy – Urzędu Stanu Cywilnego (ewidencja ludności). W celu uzyskania numeru PESEL należy zabrać ze sobą jedno zdjęcie (jak do dowodu osobistego) o wymiarach 35x45 oraz dokument potwierdzający tożsamość: paszport, Karta Polaka, inny dokument ze zdjęciem umożliwiający ustalenie tożsamości. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia dokument potwierdzający urodzenie (np. akt urodzenia).

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Jasło tel. 13 44 366 49.

Do wydrukowania:
  • Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie [PL/UKR]: pobierz
  • Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie [PL/RUS]: pobierz

Do zapoznania:
  • Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych obywateli Ukrainy w związku z nadaniem numeru PESEL oraz prowadzeniem przez ministra właściwego ds. informatyzacji rejestru obywateli Ukrainy [PL]: pobierz
  • Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych obywateli Ukrainy w związku z nadaniem numeru PESEL oraz prowadzeniem przez ministra właściwego ds. informatyzacji rejestru obywateli Ukrainy [UKR]: pobierz