Gminny Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Jasło we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych był organizatorem kampanii społecznej „Wolni od przemocy i uzależnień”. Celem kampanii było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania środków psychoaktywnych, w szczególności alkoholu, narkotyków i tytoniu oraz negatywnych konsekwencji wynikających ze stosowania i doświadczania przemocy. W ramach kampanii zorganizowano konkurs profilaktyczny dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jasło. Uczniowie mieli do przygotowania prace plastyczne lub spot filmowy związane z tematyką przemocy i uzależnień. Nagrodzone prace zostały opublikowane w kalendarzu na rok 2022, który został rozpowszechniony wśród nagrodzonych uczniów, Szkół Podstawowych, członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego oraz członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniowie nagrodzeni, wyróżnieni oraz biorący udział w konkursie otrzymali również dyplomy, oraz atrakcyjne nagrody multimedialne. W ramach promocji kampanii oraz konkursu wśród uczniów Szkól Podstawowych rozdano notesy, długopisy oraz teczki z  hasłem przewodnim „Wolni od Przemocy i Uzależnień”. Poniżej przedstawiamy spot filmowy, który został uzyskał pierwsze miejsce i stał się spotem kampanii społecznej „Wolni od przemocy i uzależnień”.