Dzień Seniora W Wolicy

Dodano: 14.01.2009
A A A
W niedzielę 11 stycznia w domu ludowym w Wolicy odbyło się spotkanie integracyjne dla mieszkańców wsi Wolica, którzy ukończyli 60 lat życia. Na spotkanie, które zainicjowało utworzenie Klubu Seniora w sołectwie Wolica przybyło ponad 100 osób.

W niedzielę 11 stycznia w domu ludowym w Wolicy odbyło się spotkanie integracyjne dla mieszkańców wsi Wolica, którzy ukończyli  60 lat życia. Na spotkanie, które zainicjowało utworzenie Klubu Seniora w sołectwie Wolica przybyło ponad 100 osób. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń sołtysa Krzysztofa Myśliwca dla wszystkich zebranych na sali seniorów.

                               
Gościem honorowym niedzielnego spotkania był Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz , który złożył wszystkim seniorom życzenia zdrowia, szczęścia, radości i tego aby ich wyciągnięta dłoń zawsze napotykała drugą, życzliwą i pomocną. Część artystyczną uświetnił występ dzieci z teatrzyku „ARLEKIN” ze Szkoły Podstawowej  nr 7 w Jaśle, które przedstawiły bardzo wzruszającą „Legendę o Dębach Świętej Trójcy” nawiązującą do legendarnych wydarzeń naszego regionu. 
                  

Zadbano także o sprawność ruchową uczestników spotkania. W takt melodii granych przez kapele TRZCINICOKI, tak sprawnie poruszały się ręce, nogi, głowa i tułów, że trudno było się dopatrzeć oznak upływu czasu u seniorów.

Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie w sołectwie Wolica które na celu przeciwdziałanie marginalizacji osób dojrzałych wiekiem oraz kreowanie pozytywnego wizerunku starości  i jak zapewniają organizatorzy na pewno wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych w Wolicy.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności