Opłatek wiejski w Szebniach

Dodano: 12.01.2010
A A A
Po raz 11 odbył się 9 stycznia 2010 r. w Szebniach opłatek wiejski.

Po raz 11 odbył się 9 stycznia 2010 r. w Szebniach opłatek wiejski. Wzięli w nim udział starsi mieszkańcy wsi oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy oraz zaproszeni goście. Spotkaniu towarzyszył występ kapeli „Szebnianie”, pod kierunkiem Aleksandra Kosiby. Opłatek zorganizowali Radny Gminy Jasło Wojciech Piękoś, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna.
Spotkanie było okazją do złożenia sobie serdecznych noworocznych życzeń oraz wspólnego kolędowania.

Społeczność Szebni zaszczycił swoją obecnością na opłatku Senator Stanisław Zając, który złożył serdeczne życzenia wszystkim obecnym. Wspomniał także o wielkiej życzliwości wobec jego osoby, której doświadcza od mieszkańców Szebni. Podkreślił, że wśród Szebnian czuje się dobrze i stara się zawsze uczestniczyć w organizowanych przez mieszkańców Szebni spotkaniach, a szczególnie w corocznych opłatkach. Zaproszenie przyjęli również ksiądz prałat Marian Putyra, proboszcz parafii w Sobniowie, ksiądz Wacław Rybka, proboszcz parafii w Szebniach oraz ksiądz wikariusz Sławomir Jeziorski.
Ksiądz prałat Marian Putyra poinformował, że kilka miesięcy temu ksiądz Wacław Rybka został przez Ojca Świętego Benedykta XVI mianowany prałatem papieskim. Podzielił się także informacją, że na początku 2010 r. ksiądz proboszcz Wacław Rybka wybrany został wicedziekanem Dekanatu Jasło – Wschód.

Gośćmi społeczności Szebni byli także: Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, członek Zarządu Powiatu Adam Pawluś, Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz. Mieszkańcom Szebni złożyli serdeczne życzenia i podziękowania.

Wojciech Piękoś
Radny Gminy JasłoCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności