Dodano: 06.10.2008
A A A

Sieć dróg w gminie Jasło jest bardzo dobrze rozwinięta. Przez teren gminy przebiega droga krajowa nr 28 Zator - Medyka, o nawierzchni ulepszonej na całym odcinku. Podstawową sieć dróg uzupełniają dwie drogi wojewódzkie nr 988 Babica - Strzyżów - Wiśniowa -Frysztak - Warzyce i nr 992 Jasło - Zarzecze - Nowy Żmigród.

Ważną rolę w gminie odgrywa jej stolica - Jasło. Jest ono ważnym węzłem komunikacyjnym. Znajduje się tutaj węzłowa stacja PKP, rozchodzą się stąd linie kolejowe na zachód do Stróż, a stamtąd do Nowego Sącza, Chabówki, Krynicy, Tarnowa i Krakowa. Na wschód wiedzie linia kolejowa do Krosna, Sanoka i Zagórza, i dalej na wschód do Ustrzyk Dolnych i na południe do Łupkowa. Na północ z Jasła wiedzie linia przez Strzyżów do Rzeszowa, i dalej do Warszawy oraz Łodzi. Miasto jest również węzłem dróg kołowych.

Najbliższy port lotniczy znajduje się w Rzeszowie -Jasionce, a lotnisko sportowe znajduje się w oddalonym o 20 km Krośnie.

Najbliższe drogowe przejścia graniczne za Słowacją znajdują się w odległym o 55 km Barwinku oraz w położonej w odległości 70 km Koniecznej. Drogowe przejścia graniczne z Ukrainą znajdują się w Krościenku i Medyce.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności